VIZIJA

Pasitelkiant vidinius ir išorinius, intelektualinius, materialinius resursus bei partneryste besiremiančią aplinką, sukurti patrauklią, demokratišką, humanišką, modernią gimnaziją, suvokiančią pokyčių vertę, atvirą mokymuisi.

MISIJA

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija teikia bendrąjį vidurinį išsilavinimą, suteikiantį galimybę ugdyti žmogų, gebantį aktyviai veikti besikeičiančioje visuomenėje, ugdo nuostatą mokymuisi visą gyvenimą.

PRIORITETAS

Ugdymo kokybės tobulinimas.

MOKYKLOS HIMNAS

„Atsisveikinimo valsas“

V. Černiauskaitės-Langbakk žodžiai (buvusi mokyklos mokinė)

S. Urmulevičiaus muzika (buvęs mokyklos mokytojas)

1. Paskutinį jau kart tu skambutį girdi ,

Paskutinį jau kart savo klasėn žvelgi.

Dar pažvelk į draugus šypsena šilta,

Atminimas brangus te neišblės niekada.

Pirmyn, aukštyn išskleiskite sparnus,

Amžiams jaunystė prieky tebus.

Pirmyn, aukštyn išskleiskite sparnus,

Amžiams jaunystė priekį tebus.

2.Parką dar aplankyk ir alėjas žalias.

Prisimink: pirmąsyk šičia laukė tavęs.

Stovi beržas ramiai, moja paslapčia;

Pirmyn meilę ilgai pasilaikyk širdyje.

3. Štai gegužis ir vėl padabino šakas,

Iš mokyklos vaikai pasipils į gatves.

Tik negrįšite jūs mokytis čionai,

Tad mokyklos draugų nebeužmiršk niekada.

Mokyklos heraldikos kūrimas

Mokyklos heraldikos grupė susidarė 2008m. rugpjūčio 29d. Grupę sudaro: Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, Mokyklos tarybos narė Aldona Merliūnienė, dailės mokytoja Jūratė Leonienė, dailės mokytojas Vytautas Bliūdžius, mokytojas ir kraštotyrininkas Petras Čeliauskas, mokinys Zigmantas Merliūnas, mokinė Gabija Kumetytė, Tėvų komiteto pirmininkė Asta Urmulevičė. Mokyklos heraldikos grupės koordinatorius – direktorė Dalia Dirgėlienė.

Jau 2005m. buvo kalbama apie mokyklos logotipą ir vėliavą, taip buvo organizuotas konkursas ,,Mūsų mokyklos logotipas“, skirtas mokyklos 85-mečiui. Mokiniai, vadovaudami mokytojos Jūratės Leonienės, piešė, darbai buvo eksponuojami koridoriuje, išrinktas geriausias darbas. Deja, ženklas iki logotipo neišaugo, nes buvo per smulkus raštas.

2009m. vasario 15d. mokytojas, kraštotyrininkas Petras Čeliauskas pristatė savo logotipą. Aiškindamas, kad Knyga – mokslo simbolis, saulė – šviesos, gediminaičių stulpai – laisvės, o šūkis ‘‘PER LUCEM AD VERITATEM“ (Per šviesą į tiesą) jau buvo gimnazijos laikais. Mokytojas Vytautas Bliūdžius ir mokinys Zigmantas Merliūnas, teigė, kad mokyklai reikėtų kažko modernesnio, tikslesnio, ir asimetriško. Buvo nutarta, kad mokyt. Petro Čeliausko darbą stilizuos mokyt. Jūratė Leonienė, o modernesnį variantą pateiks mokyt. Vytautas Bliūdžius.

Vėl susirinkta, svarstyta, diskutuota.

2009m. balandžio 16d. buvo nutarta Švėkšnos ,,Saulės“ vidurinės mokyklos logotipo ženklu patvirtinti mokytojo Petro Čeliausko pateiktą logotipą. Taip pat, buvo nutarta, kad įrašus ir išdėstymą bei vėliavos spalvą, logotipo vietą vėliavoje aptarti po akreditacijos. Mokyklos heraldikos grupės nuomonė buvo vienoda – svarbiausia logotipas turi atspindėti mokyklos istoriją. Negalima užbraukti praeities modernizmu, o mokyt. Petro Čeliausko logotipe matoma mokyklos darbo prasmė, būsimos gimnazijos solidumas ir žemaitiška saulė.

Medžiagą rinko Agnė Dirgėlaitė